SIRI

ASJETT 20,5 CM 4 STK

Vanlig pris
549,00 kr
Salgspris
549,00 kr
Vanlig pris
549,00 kr
Inkludert avgift. Frakt beregnes ved kassen.

Dekk til hverdag og fest med denne stilrene asjetten med dekorativt rillemønster. Perfekt til frokost, dessert og til forrett.

Asjetten leveres i 4-pk og  er en del av Siri-serien.

Siri fra Hadeland Glassverk, signert den prisbelønte norske glassdesigneren Willy Johansson, ble lansert i 1954. Johansson ønsket å produsere en ny kolleksjon med hverdagsglass, som skulle være pen, men rimelig og tilgjengelig for folk flest. Siri-produktene med sine karakteristiske riller brøt med datidens konvensjonelle glassform og lanseringen av Siri ble ansett som revolusjonerende i pressglassets historie.


Hadeland Glassverk relanserer nå Siri, til glede for alle som elsker norsk design. Serien er basert på Willy Johanssons originale tegninger fra 1953 og inkluderer helt nye produkter av designer Christian Svinddal.

Farge: Klar
På lager

Produktinformasjon

Merke
HADELAND GLASSVERK AS
Produktserie
SIRI
Designer
Willy Johansson og Cristian Svinddal
Materiale
Glass
Diameter
205 mm
Høyde
120 mm
Bredde
210 mm
Lengde
210 mm
Materiale
Glass
Produktvedlikehold
Tåler oppvaskmaskin

Vi tror du vil like